Лука Дончич и Далас измъчиха здраво ЛеБрон Джеймс и ЛА Лейкърс, но въпреки загубата със 113:114 младият словенец бе доволен, тъй като се сдоби с екипа на Краля.

„Винаги съм искал неговия потник. Това бе нещо наистина специално за мен“ заяви Дончич. ЛеБрон дори се подписал върху екипа, като отправил послание към младока „Стреми се към величието“.

Джеймс завърши с 29 точки, а тимът му пропиля аванс от 111:98 по-малко от 4 минути преди края, но все пак стигна до третата си победа за сезона, след като суперзвездата вкара един наказателен изстрел 2 секунди преди сирената.

Преди това именно Дончич бе изравнил за 113:113 с точна стрелба от средно разстояние. Младокът се отчете с 14 точки, а последният опит на Джей Джей Бареа не бе точен и така Маверикс загубиха за 5-и път поред, въпреки че се бореха  здраво.

Езерняците водеха с 18 точки още в първата четвърт, но така и не успяха да пречупят противника си. „Ако се подиграваш с играта тя ще се подиграе с теб и смятам, че донякъде ние направихме именно това. Трябва да си извлечем поуките“ заяви треньорът Люк Уолтън, чийто тим е с баланс 3-5.

Останалите резултати: Бруклин – Детройт 120:119 (прод), Чикаго – Денвър 107:108 (прод), Ню Йорк – Индиана 101:107, Голдън Стейт – Ню Орлийнс 131:121, Финикс – Сан Антонио 90:120.